ALUCRA DEVLET HASTANESİ ŞENLENDİ
10.06.2013

Alucra Devlet Hastanesinde en son 1986-1996 yıllarında aktif olan ameliyathanesi ilçeye atanan Operatör Doktor Op. Dr. Salim Balın ile yeniden faaliyete geçti.


Alucra'ya atanan hekimlerimizle yeniden faal bir konumuna geçen Alucra Hastanesinde;

İç Hastalıkları Uzm. Dr. Mustafabüyükkör, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salim Balın,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr Banu Aykut, Aile Hekimi Uzm. Dr Yaprak Pelin Gündoğdu ile hastalarımıza hizmet verilmektedir.

Aynı zamanda mesai saatleri içerisinde Dahiliye Polikliniği Uzm. Dr. Mustafa Büyükkör, Genel Cerrahi Polikliniği; Op. Dr. Salim Balın, Pediatri Polikliniği; Banu Aykut, Aile Hekimliği Polikiniği; Yaprak Pelin Gündoğdu, Diş Polikliniği; Dt. Uğur Aykut ve mevcut 4 acil hekimimiz ile 24 saat acil serviste halkımıza hizmet sunulmaktadır.

Ayrıca hastanemizde Diyaliz Merkezi bulunmaktadır.  2007 yılında Hacıllı Köyünden Ahmet (Şükrü) Taşkın'ın öncülüğünde başlatılan kampanya sonucu Alucra Vakfı ve Alucra İş Adamları Derneğininde desteği ile ilçemize kazandırılan diyaliz cihazları sonucu diyaliz hastalarına önemli bir katkı sağlanmıştır. Hastalarımızın isteği üzerine normalde 2 Seans olan diyaliz 3’e seansa çıkarılarak  08:00-12:00, 13:00-17:00, 18:00-22:30 saatleri arasında 6 gün yöre insanımıza hizmet vermektedir.

Hastanemizde 4 yıldır kullanılmayan ve yeniden aktifleştirilen ameliyathanemizde Op. Dr. Salim Balın tarafından ilk ameliyat Hastanemiz Başhekimi İç Hastalıkları Uzm. Dr. Mustafa Büyükkör’e yapıldı. 29.05.2013 tarihinde yapılan Lipomektomi ameliyatı başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Ameliyat sonrası ameliyat olan Başhekimimiz Uzm. Dr. Mustafa Büyükkör; "Hastanemizde yapılan ameliyatı başarıyla gerçekleştiren hekimimizi ve ekibini tebrik ederek, hastalarımızın hastanemiz ve hekimlerimizi gönül rahatlığıyla tercih edebileceğini” iletti.

Ayrıca 05.06.2013 tarihinde de Devlet Hastanemizde bir Fıtık Ameliyatı başarıyla gerçekleşmiştir.

Ameliyathanemizde Yapılabilen Ameliyatlar;

* Tiroid (Goitre-Guatr)
* Paratiroid
* Meme Ameliyatları
* Safra Kesesi Ve Safra Yolları
* Hemoroid
* Perianal Fistül
* Anal Fissür
* Kasık Fıtığı (İnguinal Herni)
* Kıl Dönmesi (Sinüsplenoidale)
* Lipom(Yağ Bezesi),Sebase Kist

Yakın Zamanda Yapılacak Ameliyatlar;

* Laparoskopik Mide Fıtığı (Hyatus Fıtığı)
* Laparoskopik Gastroözefageal Reflu Hastalığı (Gör Hastalığı)
* Laparoskopik Fıtık
* Endoskopi (Gastroskopi, Kolonoskopi)

Laparoskopi Ve Endoskopi Ünitelerimiz Kurulum Aşamasında


Alucra Devlet Hastane yönetimi hemşirelerimize ve hastalarımıza tedavi sürecinde gösterdikleri hassasiyetden dolayı teşekkürlerini ileterek her daim ilçe insanına hizmetten mutluluk duyacaklarını ifade etmiştir.

Alucra Devlet Hastanesi Hastane Müdürü Emre Yıldız beyden aldığımız bilgiler sonrası Alucrahaber.com olarak tüm Hastane Personeli ve Yönetimini tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz. k.alucrahaber




707  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI