DÖNENÇAY, OVACIK VE ŞAPLICA SULAMA GÖLETLERİ İHALEYE ÇIKIYOR
12.12.2013

Şebinkarahisar'a Yapılacağı Açıklanan 5 Sulama Göletinden; Dönençay, Ovacık ve Şaplıca Sulama Göletleri İhale Ediliyor...


Konuyla ilgili Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şöyle;
 
"Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretler çerçevesinde, İlçe Başkanımız Ahmet BÖLÜK ve Belediye Başkanımız Şahin YILANCI’nın, Orman ve Su İşleri Bakanı Sn.Veysel EROĞLU ile yaptığı görüşmelerin ardından, projeleri tamamlanan Şaplıca, Dönençay ve Ovacık sulama göletleri yapım ihalesine çıkarıldı.

Ak PARTİ İlçe Başkanı Ahmet BÖLÜK konu ile ilgili yaptığı açıklama, Orman ve Su İşleri Bakanlığının 1000 Günde 1000 Gölet projesi kapsamında ilçemize yapılacak beş göletten üçünün Devlet Su İşleri Trabzon 22. Bölge Müdürlüğü tarafından yapım ihalesine çıkarıldığını ifade etti.

İhaleye çıkarılan Şaplıca sulama göleti özellikle bağlar bölgesindeki mahalleleri kapsayan 9.440 dekar araziyi sulu tarıma elverişli hale getirirken, Dönençay göleti 7.400 dekar, Ovacık göleti ise 5.200 dekar araziyi sulayacak.

Bunlara ilave olarak yaklaşık 3.000 dekar araziyi sulayacak Uğurca göleti de Orman ve Su İşleri Bakanlığının 1000 Günde 1000 Gölet projesi kapsamında önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak.

İlçemizde sulu tarımın önünü açacak, ilçemizdeki tarım arazilerini gerçek manada Sulu tarım ile buluşturacak birbirinden önemli 5 sulama göleti projesinin ilçemize kazandırılmasını sağlayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn.Veysel EROĞLU’na, konuyu yakından takip eden AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sn.Nurettin CANİKLİ başta olmak üzere, Giresun Milletvekillerimiz Mehmet GELDİ ve Adem TATLI’ya, Hemşeri Milletvekillerimiz Ünal KAÇIR ve Ahmet Baha ÖĞÜTKEN’e ilçemiz adına teşekkür ederiz." denildi.
 
Şebinkarahisar Dönençay, Ovacık ve Şaplıca Sulama Göletleri İhale Çıkıyor

816  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI