GIDA KONTROL VE NUMUNE NAKİL ARACI HİZMETE GİRDİ
26.09.2012

Vali Dursun Ali Şahin’ nin desteği ile İl Özel İdaresi tarafından Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne alınan gıda kontrol ve numune taşıma aracı törenle hizmete girdi...


Vali Dursun Ali Şahin’ nin desteği ile İl Özel İdaresi tarafından Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne alınan gıda kontrol ve numune taşıma aracı törenle hizmete girdi. 
 
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılan törene Vali Dursun Ali Şahin’in yanı sıra Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emür, daire amirleri ve İl Müdürlüğü personeli katıldı.
 
Giresun genelinde gıda güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu gereği gıda üretim ve satış zincirinin tüm aşamalarında, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinin denetimlerinde ve gıda maddelerinden alınacak numunelerin soğuk zincirde kapalı ortamda İl Gıda Kontrol Laboratuarlarına ulaştırılmasını sağlamak üzere içine soğutucu sistem monte edilmiş tam donanımlı gıda denetim aracı göreve hazır hale getirildi.
 
Ayrıca Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar gibi ilçelerin il merkezine uzaklığı da göz önüne alınarak yapılan kontrol ve denetimlerin daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesi hedefleniyor.

Gıda Kontrol ve Numune Nakil Aracı Hizmete Girdi

Gıda Kontrol ve Numune Nakil Aracı Hizmete Girdi

Gıda Kontrol ve Numune Nakil Aracı Hizmete Girdi

 

676  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI