HÜSNÜ CEMAL AKTAN; OKULUMUZA İŞ ADAMLARIMIZDAN, EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNDEN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZDAN DESTEK VE YARDIM BEKLİYORUZ….!
07.12.2011

Sitemiz tarafından İstiklal İlköğretim okula okul aile Birliği Başkanı Hüsnü Cemal AKTAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik;


Hüsnü Cemal AKTAN; OKULUMUZA İŞ ADAMLARIMIZDAN, EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNDEN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZDAN DESTEK VE YARDIM BEKLİYORUZ….!

 

 Sitemiz tarafından İstiklal İlköğretim okula okul aile Birliği Başkanı Hüsnü Cemal AKTAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik;

Şebinhavadis; Sayın AKTAN okul aile birliği olarak yaptığınız ve gözlemlemeleriniz doğrultusunda çalışmalarınız ve okulun sorunları hakkında biraz bahseder misiniz.

 

AKTAN; Okul aile birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerimizce başta okul Müdürümüz Murat BİBER ve tüm okul öğretmenlerimize, eğitimcilerimize göstermiş oldukları gayret ve çabalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarız.

Okulumuzun eğitim seviyesinin yükselmesi gerektiği inancını her zaman taşımaktayız, ilçemizde ve il bazında verilen eğitimizin daha da yüksek seviyelere çıkması adına Okul aile birliği Yönetim Kurulu Başkanı, üyelerimiz ve velilerimizce üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmesi noktasında öncülük yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Bu doğrultuda öncelikle okul Müdürümüzle bir araya gelerek neler yapabiliriz diye fikir alış verişinde bulunduk ve okulumuzun eksikleri konusunda bir çalışma yaptığımızda birçok teknik, teknolojik bakımdan eğitimin kalitesini artırmak adına birçok eksikliklerin olduğunu gördük.

 

Şebinhavadis; Peki Sayın AKTAN okul aile birliği olarak yaptığınız bu çalışmalar doğrultusunda okulumuzda neler eksiktir bu eksikliklerin giderilmesi konusunda söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

 

AKTAN; Okulumuzda öncelikli olarak Fotokopi makinesini ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu izlenimlerimizde mevcut fotokopinin arızalı olduğu görülmüş zorluklarla mevcut taleplerle onarılmaya çalışılsa da okulun isteklerini karşılayamamaktadır. Bu doğrultuda tüm sınıflarda veya okulca zaman zaman öğrencilerimizin normal rutin ders sınavları, seviye tespit sınavları veya ihtiyaç duyulması sonucu kullanılmaya gidildiğinde saatlerce çalışmayan fotokopinin arkadasın da kuyruklar oluşmakta ve artık makinenin ömrünün doldurması sebebiyle söz konusu öğrencilerimize ve okulumuz ihtiyaçlarına karşılayamamaktadır.

Diğer yandan yine okulumuzda sınıf içerisinde daha iyi eğitim vermek adına projeksiyon cihazlarına ve bilgisayarlara ihtiyaç duyulduğu görüldü.

"Sonuç olarak Okul aile birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerimizce yaptığımız incelemeler sonucu gördüğümüz üzere öğrencilerimizin, çocuklarımızın acil olarak okulda bulunan makine ve araç gereçlere ihtiyaç olduğunu yapılan toplantılarımızda ve görüşmelerimizde gördük. Söz konusu eğitimcilerimizin bu konuda bizden destek isteklerini yerine getirme arzusu içinde olacağımız bildirdik ancak bizlerde mevcut gerek okul aile birliği üyeleri olarak gerekse tüm öğrenci velilerinin bu taleplerin yerine getirilmesi ile ilgili olarak Şebinkarahisar da yaşayan veya gurbette bulunan yardım sevenlerin bizlerin sesini duymasını istiyoruz dedi ve eğer bu konuda bizlere yardım etmek isteyen yardımsevenler ve gönüllülerin bizlere okulumuz aracılığı ile ulaşabilir…Lütfen yardımlarınızı bekliyoruz….” ifadesinde bulundu.

 

Bizlerde ŞEBİNHAVADİS.COM olarak Sizlere Sesleniyoruz….!

"Bu çorbada bizimde tuzumuz olsun diyen iş adamlarımıza, büyüklerimize sesleniyoruz. Lütfen bu Sesi duyun…”

 

Yıllar Önce İlçemizde bu okulda çok zor şartlarda eğitim görmüş, maddi zorluklar içerisinde okumuş bir yerlere, mevkii ve makamlara gelmiş tüm gurbetteki memleket sevdalılarına sesleniyorum lütfen Şebinkarahisar İstiklal İlköğretim okuluna destek verelim...!

Şebinhavadis.com715  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI