KOYUN VE KEÇİ YETİŞTİRİCİLİĞİNE TEŞVİK VE DESTEK
29.05.2012

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesine yönelik teşvik ve destekler kapsamında 2012 yılında anaç hayvan başına 18 TL destekleme ödemesi yapılacak...


İlçemizin iklim ve mera yapısının koyun yetiştiriciliğine daha uygun olması koyun ve keçi yetiştiriciliğine verilen teşvik ve destekleri önemli kılmakta olup 2012 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının Hayvancılık Desteklemeleri ile ilgili 4. maddesi gereğince;

Damızlık koyun-keçi yetiştiriciliği yapan, damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliklerine üye, hayvanları küpeli ve  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı olan yetiştiricilere, 2012 yılında anaç hayvan başına 18 TL destekleme ödemesi yapılacak.

Hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması ve geliştirilmesi amacıyla Bakanlığımızca uygulanan proje kapsamına alınan yetiştiricilere, koruma ve geliştirme sürüleri için destekleme ödemesi yapılmaktadır. Bu kapsamda ilimizde geçen yıldan itibaren uygulanmaya başlanan Halk Elinde Koyun Islahı Projesine dahil Elit sürüler de anaçlara 35 TL/baş, yavrulara  40 TL/baş ; Taban sürülerde ise anaçlara 35 TL/baş, yavrulara  20 TL/baş ödeme yapılacaktır.

Hayvancılık desteklemeleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticiler; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi bünyesinde oluşturulan Hayvan Kayıt Merkezi ve Hayvancılık Destekleri birimine veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat edebilirler.

4434  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI