MARMARA ÜNİVERSİTESİ "GÜNEŞİN ÇOCUKLARINA YARDIM KULÜBÜ" ŞEBİNKARAHİSARDAYDI
30.04.2012

Marmara Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu "Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü" ilçemiz ilköğretim öğrencileriyle buluştu...


Marmara Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan "Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü" henüz 2 yıllık bir kulüp olmasına rağmen ülke genelinde birçok okula kütüphane ve oyun odası kurarak ve yaklaşık 2500 üyeye sahip olarak Türkiye genelinde "EN AKTİF 3.KULÜP” seçilip farkındalık yarattılar.

Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü'nün sloganı ”Köy Çocukları Okusun ve Bizi Geçsin” olup bu amaca yönelik 38. proje için Şebinkarahisar'a geldiler.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Komitesi Eğitim-Öğretim Sorumlusu ve Marmara Üniversitesi öğrencisi olan aynı zamanda da "Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü" üyesi hemşehrimiz Burcu Demiralp'in girişimleri ile Şebinkarahisar Vakfı ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Komitesi'nin de desteği sonucu Şişli Belediyesi'nden sağlanan araçla 28 Nisan Cumartesi günü akşamı Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü 38. Projeleri için ilçemizdelerdi.

Geceyi Şebinkarahisar YİBO'da geçiren kulüp üyeleri 29 Nisan Pazar sabahı Şebinkarahisar YİBO öğrencileri ile buluşup hep beraber sabah sporu yaptılar. Kahvaltı sonrası öğrencilerle strateji oyunları oynandı ve çeşitli sporsal etkinlikler yapıldı. İlerleyen saatlerde kulüp üyeleri Avutmuş İlköğretim Okuluna hareket etmek için Şebinkarahisar YİBO'dan ayrıldılar. Avutmuş İlköğretim Okuluna gelen kulüp üyeleri kendilerince hazırlardıkları etkinliklerle gün boyu öğrencilerle iç içe oldular. Öğrencilerle Mektup Kardeşi olup, el bererilerini geliştiren faaliyetlerde bulundular, geleceğe mektup yazdırıp, oyunlar oynadılar, voleybol, futbol gibi sporsal faaliyetlerde bulundular ayrıca külüp üyelerinden Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından diş taraması yapılarak Şebinkarahisar Yibo ve Avutmuş İlköğretim Okulu öğrencilerine diş fırçası ve macunu dağıtıldı.

Şebinkarahisar Avutmuş İlköğretim Okulu'na kütüphane ve oyun odası kuran Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü kütüphane için okuma kitapları, oyun odası içinde yanlarında oyuncak getirdiler. Ayrıca Çocuk Dergisi dağıttılar.

Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü üyeleri; Şebinkarahisar'ın havasına ve suyuna hayran kaldıklarını İstanbul'da bu temiz havayı, suyu ve doğayı özlemlediklerini, kendilerinin çok iyi karşılandığını ve Şebinkarahisar'da olmanın memnuniyetini dile getirirken olumsuz olarak sadece Giresun üzerinden Şebinkarahisar'a geldiklerini; bol virajlı, uçurum kenarında olan, dar ve yüksek kesimlerde ise kar olan yollardan geçerken korktuklarını belirttiler.
Haberin Fotoğraf Galerisi için tıklayınız...1305  defa okundu.

Bu Habere Yazılan Yorumlar

  • :)

    sizi çok özledik yaaaa lütfen bir daha gelim sizi çok seviyorum

    sinem derdiman / 05.04.2013 - 20:22
  • Teşekkürler...

    Bu güzel projeniz ve etkinlikleriniz için, çocuklara farklı ve eğlenceli bir gün yaşattığınız için emeği geçen, faydası dokunan herkese teşekkür ederiz...

    Onur Mete Kaya / 09.05.2012 - 14:55

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI