ÖZEL HAMLE YÜKSEK ÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU AÇILDI
25.09.2011

Şebinkarahisar'a gelen Üniversite öğrencilerinin yurt eksikliğinin giderilmesine, Özel Hamle Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunun açılması katkı sağlaycak...


Türkiye'nin değişik illerindeki üniversitelerin büyük çoğunluğunda, 2011-2012 akademik yılı pazartesi günü başlıyor.
 
Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, coğrafi yapısı itibarıyla Sanayi ve Ticaret alanında istediği seviyeyi yakalayamayan Giresun'un, yakın gelecekte önemli bir Üniversite kenti olmaya aday olduğunu söyledi.
 
Bu yıl üniversitede 18 bin 904 öğrencinin eğitim öğretime devam edeceğini, bunlardan 7 bin 500'e yakınının yeni öğrenci olduğunu belirten Prof. Dr. Can, tabela nüfusu 95 bin olan bir şehirde sokakta gezen her 6 kişiden birinin öğrenci olduğuna dikkat çekti. Giresun için öğrencilerin bacasız fabrika konumunda olduğunun altını çizen Rektör Can, şehir halkının da bunun yavaş yavaş bilincine vardığını kaydetti.
 
Giresun Üniversitenin öğrenci sayısının her geçen yıl artmasına rağmen mevcut yurtların yeterli olmadığını, bunun öğrenciler açısından en önemli sorun olduğunu ifade eden Rektör Can, "Üniversite kurulmuş ama öğrencilerin barınması için ne yeteri kadar yurt imkânı, ne oturup zaman geçirecek, yemek yenilecek restoran, cafe benzeri yer açılmamış. Bu ihtiyaçlar son zamanlarda giderilmeye çalışılıyor." dedi.
 
Üniversite eğitimi için Şebinkarahisar'a gelen öğrencilerin yurt eksikliğinin giderilmesinde Özel Hamle Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu önemli bir yere sahip oldu. Açılışına AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ünal Kaçır ve Ahmet Baha Öğütken, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Bölük, Şebinkarahisarlı iş adamları ile vatandaşların katıldığı yurt dualar eşliğinde açıldı. Katılımcılar, Şebinkarahisar "Özel Hamle Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunun vatanımıza ve milletimize Şebinkarahisar halkına ve diğer illerden gelen öğrenci kardeşlerimize hayırlı Uğurlu olsun." dileklerinde bulundu.
 
Yurt inşaatının 2006 yılında başladığını belirten Şebinkarahisar Özel Hamle Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu Müdürü Erol Sayın, 80 kişilik yurtta konferans ve seminer salonu, internet salonu, TV salonu, oyun salonu, kantin ve etüt salonu, dinlenme odaları gibi hizmetlerin verildiğini aktardı.
 
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, "Bu hizmetler karşılığında öğrenci kardeşlerimizden, öğrenimlerini en güzel şekilde tamamlayarak, başta Türkiye ve ilçemize hizmet etmeleri arzumuz vardır. Tüm faaliyetlerimiz halkımızla paylaşıyoruz. Bu kurumlarımız halkla kucaklaşacak, halk hizmetlerine sahip çıkacaktır. Halk müessesleri yukarı taşıyacaktır. Bu da Şebinkarahisar'ı yukarı taşıyacaktır." diye konuştu.
 
sondakika.com

1456  defa okundu.

Şebin Havadis - Sosyal Ağlar

Şebin Havadis Sosyal Medyada Biz (Sosyal Ağlar)
HAVA DURUMU
Giresun için Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
           

DÖVİZ KURLARI